Co raději nepoužívat

Na stránkách, které optimalizujeme si musíme dát pozor na:

Flash

Nejhorší věc, která se dá udělat je celý web ve flashi bez textového obsahu a to z jednoho prostého důvodu vyhledávače flash neindexují.

Neodsuzuji flash určitě se dá na něco využít např. v reklamě, ale je naprostý nesmysl používat flash v navigaci nebo ještě hůře pro zobrazení textu.

JavaScript

Podobně jako u flashe JavaScrip vyhledávače neindexují což ani tak nevadí pokud javascript používáte třeba pro kontrolu vkládaných dat do formulářů.

Rámy

Dost blbá věc, některé vyhledávače s tím mají velké problémy a vůbec se přes ně nedostanou na další stránky.

Další nevýhoda podobně jako hlavní stránka bez textu. Hlavní stránka bývá velmi často úplně prázdná jediný obsah tvoří stránky načtené v rámů což jsou vlastně úplně jiné soubory, které do hlavní stránky vůbec nepatří.

Samozřejmě se dá použít i element noframes jako alternativa pro prohlížeče co nepodporují rámy stejně to poslouží i pro vyhledávače stačí jen vložit textový obsah (nadpisy, odstavce) a hlavně nezapomenou na odkaz na další stránky.

Hlavně si uvědomte, že návštěvnící nebudou přicházet přes hlavní stránku, zobrazí se jim tedy např. pouze obsahová stránka bez menu.

Dynamicke-adresy.php?strana=2&clanek=5

Některé vyhledávače s nimi měly velké problémy a dost často se stávalo, že stránky vůbec neindexovaly.

Dnes vyhledávače dynamické adresy indexují velmi dobře, přesto se doporučuje používat raději statické adresy např. www.domena.cz/clanek/blababla/ místo www.domena.cz/?clanek=blababla a není to výhodné jen pro vyhledávače jistě to ocení i uživatelé.

Příklady statických adres:

Příklady dynamických adres:

Duplicita

Duplicita nebo-li stejný obsah na různých adresách.

Příklad různých adres:

To jsou 4 různé adresy obsah je však zcela totožný a to vyhledávače nemají rádi, protože nechtějí ve výsledcích zobrazovat stejné stránky.

Vyberte si vždy jen jednu adresu a na tu odkazujte všude!

Reklama

Webhosting C4Copyright (c) 2004 Tvorba Webu - Kontakt - mapa webu